2D plot se řadí mezi pletivové ploty, které se vyrábí ve formě plotových panelů. Dodávají se na trh s povrchovou úpravou zinkováním či potažením plastem.

12.01.2023

Co je to 2D plot

Typů oplocení existuje celá řada a jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji poptávaných je pletivo. Jeho výhody tkví v samotné technologii, která poskytuje na okraji pozemku zejména potřebný výhled, ale zároveň jej chrání před průnikem zvěře a před nezvanými hosty zvenčí, kteří musí ctít soukromí oploceného prostoru.

Pletivový plot lze vztyčit prakticky kdekoli a co se týče pletiva samotného, máme na výběr ze dvou základních typů, a sice z pletiva splétaného, anebo svařovaného. Svařovaná pletiva řadíme mezi špičku ve svém oboru, neboť jsou velmi pevná a spolehlivá a dobře odolávají všem povětrnostním vlivům, jako je prudké slunce a UV záření, silnější vítr, déšť, sníh, námraza a extrémní mrazivé i letní teploty.

Co znamená výraz 2D plot a co si pod ním představit

2D plot je jedním z typů svařovaných plotů, které jsou na trh dodávány ve formě plotových panelů. Panely se vyrábí buď v provedení 2D nebo 3D. Liší se mezi sebou tím, že u 3D řešení je navíc zhotoven hloubkový prolis, který v horní, dolní a střední části panelu vytváří prostorový efekt, a navíc tím celou konstrukci ještě více zpevní. 2D panely tento prolis nemají.

Největší výhodou svařovaných plotových panelů je jejich konstrukční pevnost a stabilita. Je to mnohem lepší řešení, než skládané pletivo navinuté v rolích, a proto se také velmi často vyskytuje v průmyslových objektech, jako jsou výrobní provozy, skladové prostory, parkoviště či montážní haly. V kombinaci s betonovým soklem se hodí i pro zemědělské a lesnické prostory a veškeré soukromé stavby v městských i venkovských lokalitách.

Povrchová úprava

Povrchová úprava se nejčastěji provádí metodou žárového zinkování, ovšem jak 2D ploty, tak i 3D ploty lze ještě navíc potáhnout vrstvou plastu, čímž se důkladně zajistí odolnost vůči korozi. Pro instalaci tohoto typu oplocení je možné zvolit libovolné průřezy sloupků, např. kruhové nebo čtvercové, přičemž i sloupky mohou být potažené plastem.