Chcete-li pořídit opravdu pevný a stabilní drátěný plot, aby byl zároveň reprezentativní, poohlédněte se po průmyslových plotových dílech 3D.

12.01.2023

Průmyslové plotové dílce 3D

Kdokoli, kdo uvažuje o výstavbě oplocení formou pletiva, by měl znát všechny možnosti, které jsou v současné době na trhu. Bude se pak v této problematice lépe orientovat a snáze rozhodovat, ke kterému řešení se více přiklánět.

Pletivové ploty můžeme odstupňovat podle pevnosti, robustnosti a stability na čtyři základní typy a dát jim pomyslnou známku podobně, jak se známkují děti ve škole.

Známkou dostatečnou bychom mohli zhodnotit pletivo splétané, navíjené v rolích, jaké známe z mnoha zahradních pozemků. Známku dobrou lze přidělit pletivu svařovanému, které si udržuje stabilní tvar, a je taktéž navíjené v rolích. Známkou chvalitebnou lze posoudit pletiva 2D, což jsou svařované plotové dílce, tzv. průmyslové panely, a známka výborná patří panelům 3D.

Proč se jim říká 3D

Průmyslové plotové dílce 2D a 3D se vyrábí ze silnějšího drátu, než skládané pletivo, o průměru 4 a 5 mm, což dodává této konstrukci na pevnosti. Hodí se prakticky do jakéhokoli terénu, ať už jde o průmyslové areály, anebo objekty soukromých osob, např. zahrady rekreačních chat a rodinných domů. Plotové díly 2D jsou ploché, vyztužené drátem o průměru 5 mm, ovšem díly 3D mají navíc ve třech částech panelu zhotovený prolis ve tvaru písmene V. Hluboký prolis dodává konstrukci ještě větší tvarovou pevnost a je to v zásadě to nejlepší, co lze v kategorii drátěných plotů pořídit.

S 3D panely můžete oplotit poměrně rychle i členitý terén, kde působí reprezentativně, na rozdíl od běžného skládaného pletiva. Toto řešení je výhodné zejména pro různá sportoviště a zemědělské objekty, např. pěstitele ovoce a zeleniny, rodinné farmy, květinářství a zahradnictví. Je o ně také zájem i mezi majiteli a správci administrativních budov, parkovacích zón, letištních ploch, některých silničních a dálničních úseků, úpraven pitné vody, rekreačních a lázeňských zařízení a některých obecních pozemků.