Svařované pletivové sítě a panely

12.01.2023

V čem se liší pletivo svařované od klasického

Klasické pletivo je pouze splétané, podobně, jako se například plete velikonoční pomlázka. Jednotlivé drátěné segmenty jsou zohýbané do pravého úhlu a propletené do sebe tak, že napnutím pletiva vznikne dokonalá čtvercová mřížka. Kdybyste ovšem klasické pletivo ponechali prověšené a nebylo důkladně napnuté, plot by byl příliš volný a nestabilní. Jednak by to nevábně vypadalo a pak by také oplocení snáze podléhalo povětrnostním vlivům, např. by se kroutilo pod vlivem silnějšího větru nebo nánosů těžkého sněhu.

Svařovaná pletiva vypadají podobně, ale jednotlivé pruty jsou svařovány bodovým svárem. Tím pádem vznikne celistvá, již vypnutá bariéra, která pevně drží svůj tvar, a je také robustnější a pevnější, nežli pletivo splétané. Svařované pletivo lze pak pouze ukotvit mezi sloupky vhodnými příchytkami a může být využito i u velkých ploch, jako jsou například zahradnictví, zemědělské objekty, parkoviště, skladové prostory a další průmyslová prostředí. Pochopitelně jej využijete i na zahradách rodinných domů a rekreačních chat. Můžete jej také doplnit živým plotem, čímž ještě vylepšíte vzhled okraje vašeho pozemku.

Existují dva typy svařovaných pletiv

Svařovaná síť - podobně, jako je tomu u klasického pletiva, i to svařované se navíjí do rolí. Jedná se tedy o jakousi síť, která již udržuje pevný tvar, a lze jí pokládat přímo v terénu mezi jednotlivé sloupky. V každém případě se ve srovnání s klasickým pletivem jedná o kvalitativně lepší řešení, což se také projeví na ceně výrobku. Co se týče povrchové úpravy, síť je pozinkována a potažena vrstvou plastu, což je kombinace, která dokonale chrání pletivo před korozí.

Svařované panely - svařované panely jsou pomyslnou špičkou ledovce v oboru pletivových plotů. Zhotovují se z kombinace drátu o průměru 4 a 5 mm, který celkové konstrukci dodává potřebnou stabilitu a robustnost. V současné době je to velmi žádané řešení zejména u průmyslových staveb a prostor, ale i pro oplocení rodinných domů a rekreačních chalup.